Ročník 2016

Je len pár hodín od vyhlásenia výsledkov a ja ešte plný dojmov a s hlavou na prasknutie idem dať na papier (monitor) niekoľko postrehov z nášho kultového podujatia svetového významu.Začnem netradične od konca – afterka sa vydarila neskutočne, mám nafotených veľa záberov polonahých rejserov a ich vlastných aj nevlastných partneriek, ktorí sa odviazali z reťaze a ukázali, že nielen športom je človek šťastný. Fotky samozrejme v čo najkratšom čase zverejníme na sociálnej sieti, nech sa aj manželky doma potešia. Isteže, za drobnú protislužbu môžem kompro matroš vymazať.

Víťazmi nášho ôsmeho ročníka sa stali viac ale i menej známe tváre z regiónu i mimo neho. Hegemóniu skialpových špecialistov začínajú narúšať kadejaké cyklo elementy, asi ich budeme musieť diskvalifikovať , nejaký dôvod si vymyslíme.

Tradičná tombola s extra chuťovkami nechýbala ani tentokrát, vďaka vám sponzori a donori za podarúnky, ktorými sme obšťastnili nejedno sklamané skialpové srdiečko.

Pretek ako každý rok v tradičnom čase na tradičnej trase, počasie opäť skúsilo našu odvahu, ale my sme pevní ako sv. Peter a neustúpili sme. Keď vidím, ako veselo prší, viem, že sme mali preveliké šťastie. Vďaka Bože, že si ešte jeden deň vydržal a doprial nám radovánky na snehu, tam hore ste sa museli na nás riadne zabávať. Točil nás aj štáb STV , takže kukajte telku, vraj to má byť v Televíkende alebo žeby v Telenákupe, už si nespomínam.

Počas preteku nás okrem počasia skúšala aj technika, dvakrát vyhodilo poistky a celkom veselá zábava bola pri stavaní cieľovej brány, ktorá opakovane spľasla. Vždy sme ju úspešne stoporili.

NTP má pre mňa okrem iného ešte jeden rozmer – toľko kámošov, známych v takej koncentrácii človek nestretne len tak, preto sme si vymysleli túto žúrku, aby sme vás takto pekne mali všetkých pokope a tešili sa z vás a hádam, že sa aj vy z nás.

Na záver ďakovačka – stredisko Snowland + personál, sponzori a donori, chlapi z HS, naše asistentky a v neposlednom rade moji dvaja súputníci Peťo Móric a Ivo Doskočil. Veľká vďaka vám všetkým za to, že ste prišli, o rok dovidenia v turčianskom Aspene.

PS: raz, keď kydne naozajstný sneh, tak vám urobíme nefalšovaný skialpový rejs. Pokojne ho môžeme nazvať „Krížomkrážom Snowlandu“, potenciál je neskutočný, len tie biele hovienka keby chceli padaťJ

Majkel.

Your email address will not be published. Required fields are marked *