Noc Tuleních Pásov Valča 2017

Krátke zhrnutie preteku Noc Tuleních Pásov Valča 2017.
Je pár hodín po preteku „Noc tuleních pásov“, ktorý sa tradične uskutočnil v Snowlande Valčianska dolina a ja ešte plný čerstvých dojmov idem ich dať niekoľko na papier (do PeCe).
Tento rok sme na rozdiel od minulých ročníkov, kedy buď nebol sneh alebo pršal dážď obdržali od matičky prírody more snehu a k tomu ako bonus mimoriadny mráz.

Pretek štartoval o 17.30 pri teplote – 19 a končil pri teplote – 22 stupňov pod nulou, čo je zatiaľ náš rekord. Naši konkurenti dokonca kvôli počasiu zrušili podobnú akciu vo Vysokých Tatrách. Nemajú asi taký pevný morálny základ ako my drsoni z Turca:)
Pri takýchto extrémnych teplotách som ani nepočítal, že niekto príde, ale bolo nám ľúto pretek rušiť alebo prekladať, nuž sme dúfali, že nejakí otužilci sa nájdu a prídu. Škoda, že nefúkal severák, pocitová teplota by bola zaujímavá:)
A prišli, dokonca čosi vyše 100 kúskov, vytešených dať si našu kryoterapiu v kryokomore. Vraj to má blahodárne účinky na organizmus, nuž čo ja viem?
Štart tradične za svetiel ohňostroja, trate perfektne upravené a napodiv aj veľmi slušné výkony pretekárov, ktorí sa hodne ponáhľali do cieľa do tepla.
Novinkou tohoto ročníka bola mobilná zvuková aparatúra umiestnená na korbe ratraku, dostala v tom mraze poriadne zabrať chudinka. Vyhlasovanie výsledkov vo fástfúde, vďaka digitálnej časomiere (KK sporttiming) vo veľmi krátkom čase a nasledovala tombola.
Po nej už voľná zábava, ktorú robil DJ Roman Barényi do ranných hodín.
Veľká vďaka patrí majiteľom strediska a celému personálu vlekov a lanoviek – len jeden príklad za všetky, chalani z RTVS povedali, že s tak ochotným prístupom sa nestretli ešte v žiadnom stredisku.
Ďalej ďakujem chlapom z HS, ktorí strážili vaše zdravie a boli celý čas v pohotovosti, bez ich prispenia by pretek nebol oázou bezpečia .
Vďaka sponzorom, bez ich prispenia by sme nemohli byť tak štedrí v rozdávaní cien a darčekov.
Ďakujem pretekárom, ktorí sú nám verní už toľké roky a neprestalo ich to nudiť.
A na úplný koniec ďakujem Morovi a Doskymu a našim ľuďom zo štábu pretekov (Zuzke, Danke, Miškovi, Peťovi a ďalším), že nám pomáhajú.
Správu vypracoval Michal Frank o 6.20 dňa 8.1.2017

Your email address will not be published. Required fields are marked *