Ročník 2014

Vážení priatelia skialpinizmu, dovoľte mi v niekoľkých vetách zhrnúť moje postrehy spoluorganizátora preteku „Noc tuleních pásov“ , ktorý už po šiesty krát sa uskutočnil v prostredí lyžiarskeho strediska Snowland Valčianska dolina.

Rok 2014 nás opäť potrápil, tentokrát to bolo vinou nedostatočnej snehovej nádielky, ktorá nás donútila presunúť pretek na iný termín. Vďaka technológii, ktorá dokáže pri mraze z vody urobiť sneh sa nám to nakoniec podarilo odpáliť. Počasie na rejs ideálne, žiadna meteorologická anomália, až na zelené lúky v okolí trate.

Vždy pred pretekom hádame, koľko nadšencov tohto športu nás poctí svojou účasťou a vždy sme milo prekvapení. Tento rok vás bolo 148, čo síce nie je rekord podujatia, ale na túto jaro-zimu je to viac, než sme dúfali.

Myslím si, že za tie roky si naše podujatie už našlo miesto v kalendári u fanúšikov rekreačného i pretekového skialpinizmu. Okrem samotného preteku k tomu určite prispieva famózna after párty pod taktovkov kapely „Homo sapiens“ , preto veľká vďaka dáma a páni muzikanti. Myslím, že aj tombola bola tým pravým napäťovým zážitkom. Plno hodnotných cien a veľká zábava.

A keď už ďakujem, tak v prvom rade Doskymu a Morovi, s ktorými v trojici to ide najlepšie. Okrem nich našim generálnym sponzorom a pomocníkom:

– LS Snowland Valčianska dolina a celému fantastickému personálu strediska, ktorému záleží na tom, aby ste sa cítili príjemne.

– Mestu Martin s náčelníkom Andrejom Hrnčiarom, ktorý má veľké pochopenie pre tento rozvíjajúci sa šport, nielen ako fanda, ale aj ako aktívny horal a skialpinista.

– Hotelu Impozant a jeho šéfovi Jožovi Kubincovi

– Firme Dynafit za slavobránu a hodnotné ceny

– Profi časomeračom z firmy Sportiming – Rasťo Mašlonka a kol.

– Chlapom z Horskej služby Veľká Fatra, okrsok Martin, ktorí bdeli nad vašou bezpečnosťou

– A mnohým ďalším sponzorom a sponzoríkom, priateľom bez ktorých by to určite nešlo.

Veľká vďaka ešte raz.

Začínali sme s neveľkými očakávaniami v r.2009 a zrazu po šiestich ročníkoch sa nám to „zvrhlo“ do polohy, že to budeme musieť pre vás robiť opakovane a bez možnosti oddýchnuť si.

Máte naše slovo, že pokiaľ tam prídete a budete sa baviť, tak my ako organizátori vám ten pretek radi urobíme. Okrem iného aj preto, lebo ako traja telocvikári máme potešenie, keď masy športujú.

Mišo Frank.

Your email address will not be published. Required fields are marked *